Čištění vzduchu pomocí klimatizace

Čištění vzduchu klimatizací

 

Říkáte si, proč právě továrna na čistý vzduch? Kromě chlazení, má klimatizace také několik dalších funkcí.  Aby jste si při výběru klimatizační jednotky vybrali tu pravou pro vás, připravili jsme pro vás krátký článek. Ten vám přiblíží sekundární funkcí klimatizací - čištění vzduchu.  

 

Každá dnešní klimatizace disponují různými druhy filtrů, které se starají o čištění vzduchu. Filtry se dají rozdělit na aktivní a pasivní.

Prvky aktivní filtrace jsou určeny přímo k čištění vzduchu - jedna se například o plazmový filtr a ionizátory vzduchu. Aktivní prvky spotřebovávají elektrickou energii. Aktivními filtracemi jsou vybavovány jednotky vyšších řad. Aktivní filtrace jsou vhodné pro alergiky a osoby trpící dýchacími potížemi. 

Filtry pasivní jsou mechanické filtry, jako například katechinový (jablečný), prachový a dezodorizační. Tyto filtry však vyžadují údržbu. Je potřeba je měnit. Pasivní filtrací jsou vybaveny i základní modely klimatizací.

tramontaklima-prsub-4

Nezanedbatelnou funkcí klimatizací je vysoušení výparníku. Ten funguje tak, že pár minut po vypnutí jednotky neslyšně dále běží ventilátor a vysouší výparník. V suchém prostředí bakterie a spory nepřežijí a vzduch v místnosti zůstává čistý.

Jak se filtrační prvky udržují? Všechny jednotky na potřebu servisu automaticky sami upozorní. Většinou každý výrobce má pro svoje filtrace obchodní názvy. Pojďme si teda jednotlivé filtrační systémy představit.

 

Filtrační prvky klimatizací Toshiba

 Prachový filtr - plastový omyvatelný filtr pokrývající celou plochu výparníku vnitřní jednotky. Zabraňuje vniknutí hrubých nečistot a prachu do jednotky. Lze dodat s dodatečnou uhlíkovou filtrací.

IAQ filtr - jedna se o filtry na přírodní bázi. Enzymy kyseliny mléčné a aktivní stříbro účinně ničí nebezpečné viry a bakterie. Eliminují až 99% bakterií, virů a alergenů a jejich dezodorizační účinky zbavují vzduch nepříjemných pachů, cigaretového kouře atd. 

Plazma Pure filter je kombinací elektrostatického filtru a ionizátoru vzduchu. Částečky prachu jsou elektrostaticky nabity a zachyceny na plazma elektrodě. Při pravidelném servisu je tato elektroda vyčištěna. Ionizátor pak uvolňuje záporně nabité ionty. Ty pomáhají odbourávat stres a

cítit se svěže. Tento filtr je vhodný pro alergiky a osoby s dýchacími potížemi.

 

Filtrační prvky klimatizací LG

Vzduchový filtr - zakladní filtr pokrývající celou plochu výparníku. Bráni vniknutí prachu do jednotky.

Plasmaster - iontové částice vyvíjené ionizátorem likvidují vzduchem přenášené bakterie a škodlivé látky a kompletně sterilizují vzduch.

3M Multi ochranný filtr - pomocí elektrostatického náboje zachycuje drobné prachové částice o velikosti 0,3um. Zlepšuje tak účinnost Plasmasteru.

Funkce samočištění - půl hodiny po vypnutí jednotky z režimu chlazení neslyšně vysouší výparník.

Dvojitý ochranný filtr - zachycuje částice nad10um.

 

Filtrační prvky klimatizací Fujitsu

Jemný prachový filtr - zachytí i ty nejmenší prachové částice. Pravidelné vymývání podporuje dlouhou životnost a zlepšuje účinnost zařízení.

Dezodorizační filtr - oxidační a redukční účinky iontů generovaných pomoci keramických částic účinně eliminují nepříjemné pachy.

Jablečný katechinový filtr - spóry a mikroorganismy jsou pohlcovány filtrem nabitým statickou elektřinou. Jejich další růst je brzděn polyfenolickým extraktem z jablek.

 

Prvky filtrace u klimatizací Midea

Prachový filtr - sbírá prach ze vzduchu nasávaného jednotkou.

Self clean - samočistící funkce která je aktivní pouze po vypnutí režimu chlazení. Vysuší kondenzát z výparníku.

Clean air - klimatizace s touto funkcí jsou vybaveny ionizátorem, který pomocí iontů vyplní místnost svěžím, přírodním a zdravým vzduchem.

 

Pokud si stále nevíte rady v otázkách filtrace a čištění vzduchu pomocí klimatizace. Neváhejte nás kontaktovat na  podpora@klimafactory.com nebo telefonicky na +420737937931.