Jak vybrat klimatizaci

Jak vybrat klimatizaci? 

Jste právě ve fázi výběru klimatizace? A chcete za své peníze dostat to nejlepší řešení pro vaše prostory? Rádi vám s výběrem poradíme.

Je třeba nejprve ujasnit, co od klimatizace očekáváte. Pokud plánujete pouze chlazení, klimatizační jednotku budete používat pouze 2-3 měsíce v roce. V tomto případě plně postačí nižší cenová relace klimatizací. Například modely - Toshiba RAV, LG Econo, Midea Aurora.

Máte v plánu klimatizací používat i jako tepelné čerpadlo? V tomto případě se vyplatí sáhnout po úspornějších modelech. Jako jsou prémiové modely Toshiba Super Daisekai 8, LG Deluxe, či Midea Premier.  V případě, kdy vybíráte klimatizaci pro celoroční používání. Je nutné se zaměřit i na nejnižší venkovní teplotu, při které je schopna jednotka fungovat. Běžně jednotky spolehlivě topí do -15 °C venkovní teploty. Další důležité parametry jsou koeficienty SCOP a SEER.

SCOP - poměr spotřebované energie ku energii vyrobené. Velmi laicky řečeno: pokud je koeficient 4, jednotka spotřebuje 1kW el. energie, ale vyrobí 4kW tepla. Čím je tento koeficient vyšší, tím je vyšší účinnost jednotky a tím jsou nižší provozní náklady. Záleží ovšem na venkovní teplotě.

SEER - poměr spotřebované energie ku energii vyrobené. Ovšem tento koeficient je pro chlazení. Rovněž platí čím vyšší koeficient, tím vyšší účinnost a nižší provozní náklady.

Tyto koeficienty jsou celoroční průměr, tudíž mají vyšší vypovídající hodnotu. Všechny tyto parametry naleznete u každé jednotky.

Další parametr na který se zaměřit je filtrace vzduchu. Její rozdělení najdete v článku zde.

Výkon vždy zjistíte z popisků jednotlivých zařízení. Na vás už je pouze výběr designu. To už je ovšem ta příjemná část. 

Pokud stále váháte při výběru klimatizace. Neváhejte nás kontaktovat na  podpora@klimafactory.com nebo telefonicky na +420737937931.